Course | |||||
---|---|---|---|---|---|
$3.00 Grade 09 Students Tuition: $3 per month. This exclusive course is designed to help students prep for the BJC Language. The course gives students 24/7 access to pre-tests, lessons, ebooks, notes, assignments, quizzes and mock exams. No contracts or commitments Billed... | |||||
$3.00 Grade 01 Students This course covers the entire Bahamas grade 1 curriculum. The course gives students 24/7 access to pre-tests, lessons, ebooks, notes, assignments, quizzes and mock exams. Tuition: $3.00 Per Month. | |||||
$3.00 Grade 02 Students This course covers the entire Bahamas Grade 2 curriculum and provides students with 24/7 access to pre-tests, interactive lessons, eBooks, notes, assignments, quizzes, and mock exams. Tuition: $3.00 Per Month | |||||
$3.00 Grade 03 Students This course covers the entire Bahamas Grade 3 curriculum and provides students with 24/7 access to pre-tests, interactive lessons, eBooks, notes, assignments, quizzes, and mock exams. Tuition: $10.00 Per Month | |||||
$3.00 Grade 06 Students This exclusive practice course is designed to help students prepare specifically for the GLAT Language Arts exam. With 24/7 access to targeted questions, students can practise anytime and build the confidence they need to succeed. Tuition: $10 Per... | |||||
$3.00 Grade 07 Students These lessons are designed to cover important concepts in the curriculum and will help to prepare students for the PSLE English. Tuition: $10.00 Per Month | |||||
$3.00 Grade 07 Students These lessons are designed to cover important concepts in the curriculum and will help to prepare students for the PSLE mathematics. Tuition: $10.00 Per Month | |||||
$3.00 Grade 07 Students These lessons are designed to cover important concepts in the curriculum and will help to prepare students for the PSLE Science. | |||||
$3.00 Grade 07 Students These lessons are designed to cover important concepts in the curriculum and will help to prepare students for the PSLE social studies. Tuition: $10.00 Per Month | |||||
$3.00 Grade 13 Students |